فروش زرشک
چهارشنبه , مرداد ۶ ۱۴۰۰
خانه / زرشک پفکی / فروشندگان زرشک پفکی فله تهران

فروشندگان زرشک پفکی فله تهران

زرشک پفکی، عضوی از خانواده گسترده خشکبار است که از آن در پخت و تزئین انواع خوراک ها استفاده می شود. فروشندگان زرشک پفکی فله تهران، محصول خود را به طور فله ای و بدون بسته بندی به رستوران ها و آشپزخانه ها که مصرف بالایی دارند ارائه می‌کنند. همچنین شرکت های بسته بندی مواد غذایی و خشکبار نیز از دیگر خریداران این محصول فله ای هستند که پس از بسته بندی با نام تجاری مشخصی زرشک پفکی را به ‌فروش می ‌رسانند.

فروشندگان زرشک پفکی فله تهران

دلایل سفارش زرشک پفکی فله

دلایل سفارش زرشک پفکی فله زرشک گیاهی مختص مناطق گرمسیر و معتدل که بدون هسته بوده، طعم ترش و رنگ قرمزی دارد؛ البته زرشک سیاه هسته دار هم وجود دارد که کمتر مشاهده شده و گونه ای کوهی و وحشی است. زرشک پفکی، خشک شده میوه زرشک است که در پاییز و اوایل زمستان برداشت می شود. این میوه پس از برداشت، در انبار ها و بارگاه ها با شرایط خاصی به دور از نور خورشید خشک می شود.

پس از خشک شدن، از نظر ظاهری، پوست زرشک چروک شده و آب آن تا حد زیادی خشک شده است. اما بافت آن همچنان نرم است. رنگ این زرشک قرمز خوشرنگ و براق است و طعم ترش آن همچنان حفظ شده است.

بسیاری از افراد از زرشک پفکی تنها برای تزئین غذا استفاده کرده و از خواص آن آگاه نیستند. زرشک منبع خوبی از ویتامین ث است. مکمل بربرین در زرشک موجود است، که باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش می شود. زرشک، خاصیت آنتی باکتریایی دارد و از آن در بهبود بیماری اسهال که در سیستم گوارشی بروز می‌کند، بهره می برند.

زرشک پفکی به صورت فله ای و بسته بندی شده در بازار وجود دارد. بسیاری از افراد از زرشک بسته بندی شده استفاده می‌کنند که بهداشتی تر هستند. در مقابل زرشک پفکی فله، با توجه به حذف هزینه های بسته بندی، از قیمت کمتری برخوردار است. ضمن اینکه، زرشک قابل شستشو بوده و قبا از مصرف می توان آن را شست.

ظاهر زرشک‌ پفکی فله ای به راحتی قابل مشاهده است و چنانچه دارای ایرادی باشد به خوبی مشاهده می شود. زرشک پفکی مرغوب، بافت نرم، رنگ قرمز خوشرنگ و طعم ترش و ملسی دارد.

شرکت تولیدی زرشک پفکی ارگانیک

شرکت تولیدی زرشک پفکی ارگانیک محصولات ارگانیک‌ با توجه به عدم استفاده از محصولات شیمیایی در فرآیند رشد شان، همواره از سوی متخصصین سلامت توصیه شده اند. زرشک ارگانیک هم بالطبع ارزش غذایی بالاتری نسبت به محصولات مشابهی دارد که از مکمل های شیمیایی استفاده کرده اند‌.

شرکت تولیدی زرشک پفکی ارگانیک، در تمامی مراحل رشد میوه ، مراقبت های لازم را انجام داده و از کود و مکمل های طبیعی برای رشد بهتر میوه استفاده می کند. در پروسه خشک کردن زرشک نیز ، هیچ گونه افزودنی به میوه اضافه نمی شود و زرشک پفکی به طور کاملا طبیعی در انبار ها خشک می شود.

مطلب پیشنهادی

مرکز فروش زرشک پلویی پفکی

زرشک یکی از میوه هایی است که به فراوانی در تهیه انواع آبمیوه ها و همچنین در تهیه غذاهایی مانند زرشک پلو با مرغ در ایران به کار برده می شود. طعم منحصر به فرد و

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام